Czyżby jednak GMO nie wprowadzili?

Jak się okazuje niczego nie można być całkowicie pewnym choćby się takie wydawało (no może poza śmiercią i płaceniem podatków jak twierdzą niektórzy). Poniższy wywiad z senatorem Pupą przeprowadzony przez Radio Maryja daje jeszcze nadzieję, że uprawy roślin GMO zostaną jednak całkowicie zakazane. Oby się nie okazało, że nadzieja matką głupich.

Całkowity zakaz uprawy na terenie Rzeczypospolitej będzie i nie będziemy mieli obaw przed ekspansją GMO – przekonywał na antenie Radia Maryja w środowych „Aktualnościach Dnia” senator Zdzisław Pupa. Polityk mówił o pracach nad projektem ustawy dot. żywności modyfikowanej genetycznie.

Sejmowe komisje rolnictwa i środowiska zajmują się projektem ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych. Strona społeczna podkreśla, że dokument zawiera zapisy otwierające Polskę na uprawy GMO. Projekt wprowadza specjalne strefy, w których byłaby możliwa uprawa modyfikowanej żywności.

Informacje o pracach trwających nad projektem ustawy potwierdził senator Zdzisław Pupa.

Jest prawdą, że w Sejmie trwają prace nad ustawą związaną z GMO. Dzisiaj jest spotkanie w parlamencie, w którym wezmą udział osoby, które osobiście znam, które zrobią wszystko, by nie doszło do tego, żeby w Polsce były produkowane genetycznie modyfikowane odmiany zapowiedział Zdzisław Pupa.

Jednocześnie podkreślił, że efektem przyjęcia ustawy ma być całkowity zakaz uprawy GMO na terenie Polski.

– Kiedy Sejm wypracuje ostateczną wersję ustawy na temat ochrony Polski przed GMO, to ten całkowity zakaz uprawy na terenie Rzeczypospolitej będzie i nie będziemy mieli obaw przed ekspansją GMO – zaznaczył.

Senator podkreślił, że hodowle GMO w naszym kraju uderzyłyby w polskie rolnictwo. Mogłyby  także odbić się na ludzkim zdrowiu.

– W naszym kraju rozwija się rolnictwo ekologiczne, jest rolnictwo tradycyjne. W momencie, kiedy wypuścimy GMO do uprawy, dostąpi automatycznie do skrzyżowanie tych upraw i zanieczyści się uprawy, które do tej pory były zdrowe. Świat obserwuje coraz więcej chorób odpornościowych i autoimmunologicznych w związku z GMO. Wielu naukowców twierdzi, że spożywanie takiej żywności powoduje właśnie takie zachowanie organizmu – wyjaśnił.

GMO jest próbą stworzenia roślin m.in. odporniejszych na różnego rodzaju owady. Celem produkcji tego typu żywności jest zwiększenie ilości plonów. Zdzisław Pupa wskazał, że nie są znane ewentualne skutki, jakie jej spożywanie mogłoby wywołać.

W związku z postępem naukowym w dziedzinie biologii, genetyki dochodzi do takiej sytuacji, że próbuje się przeszczepić geny jednej rośliny czy nawet zwierzęcia do drugiej rośliny; z bakterii do rośliny, po to tylko, by roślina lepiej chroniła się przed owadami, a tym samym do zwiększenia plonu. Może to powodować powstanie patologii, których nikt nie zna. Nikt na świecie nie zbadał, co za kilka pokoleń może sprawić spożywanie produktów GMO zaznaczył

Źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/u-nas-sen-pupa-wazne-by-polska-byla-krajem-wolnym-gmo/

5 myśli na temat “Czyżby jednak GMO nie wprowadzili?”

 1. Proszę bardzo nie cytować więcej tej k…. politycznej, bo każde jego słowo to tylko paplanie tego, co mu każde góra. Wypłynął na salonach jedynie dla tego, bo w odpowiednim czasie uczęszczał do kółka różańcowego. A inteligencji ma tyle ile w nazwisku…

  Polubienie

  1. Pawełku, (o! jak zdrobnienie, to na pewno czegoś chce 🙂 i się nie mylisz )
   wiesz, kto to jest, ten kto ryjem bramki otwiera?
   To my: Ania i Krysia…

   ,,Co?! Teraz? Jak TAW blog zamknął? O nie!! Paszły won!” – masz pełne prawo tak powiedzieć i pewnie to zrobiłeś 🙂
   Jest takie coś jak miesiąc miłości dla parzystokopytnych 😀 😀
   Pozwolisz nam tu być?
   A jeszcze okres świąteczny, słyszałam, tez służy wybaczaniu 🙂
   A to, że Ty, Pawełku, masz wielkie serce, to wszyscy o tym doskonale wiedzą …

   Głupio mi jak cholera, nie wiem nawet czy można to nazwać odwagą…
   Chyba ciut większą niż Ani, bo wczoraj mówi do mnie ,,Napisz, napisz ty do Pawła, bo ja się wstydzę”

   A jeśli mamy podkulić swoje św….kie ogony i se pójść, to zrozumiemy…

   Bez względu na wszystko życzymy Ci pięknych w swej radości, życzliwości i miłości ze strony Bliskich Świąt Bożego Narodzenia!
   SłowiAnka i Krysia z lasu.

   PS. Ania z podgórskich łąk, ja z lasu – czy po takich stworzeniach można się spodziewać jakiejś ogłady, że o inteligencji nie wspomnę 🙂

   Polubienie

   1. No cóż szkoda, że TAW zakończył działalność blogerską (dzięki niemu moja świadomość przez ostatnie 2 lata znacznie się podniosła), ale widocznie dojrzał do tego, aby dokonać zmian w swoim życiu. Niech mu się wiedzie jak najlepiej. Jeśli o mnie chodzi to możecie sobie tu przychodzić i pisać co chcecie (zgodnie z zasadami jakie podałem w zakładce „o blogu”) – nie podejrzewam was o spamowanie np. reklamami leków dlatego zapraszam. Chętnie poczytam co ciekawego macie do przekazania. Tyle, że ja nie jestem aż tak aktywny jak był TAW, więc jak o coś zapytacie to czasem będziecie musiały poczekać dzień czy dwa na odpowiedź. Dziękuję bardzo za życzenia. Życzę Tobie Krysiu i Ani oraz wszystkim czytelnikom zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia, a właściwie naszych słowiańskich Szczodrych Godów. Niech będzie to czas refleksji, czas uczty nie tylko dla żołądka, ale przede wszystkim dla duszy. No i niech to będzie czas radosny, spędzony miło w rodzinnym gronie bez kłótni o politykę czy inne sprawy. No i wszystkiego najlepszego, sukcesów, radości z życia własnego i bliskich i realizacji wszystkich planów na nadchodzący 2018 rok jeśli byśmy się już przed Nowym Rokiem nie spotkali wirtualnie, że tak to ujmę. Przekaż jeśli możesz życzenia ode mnie Ani. Będzie mi bardzo miło Was gościć.

    Polubienie

 2. Dziekuję, Pawełku, w imieniu swoim i Ani za piękny wpis a w szczególności za bardzo miłe życzenia.

  ,, No cóż szkoda, że TAW zakończył działalność blogerską (dzięki niemu moja świadomość przez ostatnie 2 lata znacznie się podniosła), ale widocznie dojrzał do tego, aby dokonać zmian w swoim życiu.”

  Tak, wielka szkoda. Chociaż ostatnio sama namawiałam TAWa, aby odpoczął lub robił przerwy w ,,adminowaniu”, ponieważ w takiej intensywności, w jakiej on to czynił, bywało to zajęcie bardzo czaso i pracochłonne. Swoją prywatność rozdawał ludziom.
  Gdybym miała ocenić czas spędzony w TAWernie, w której wszyscy stworzyliśmy swoisty, przyjacielski klimat, to był to czas, w którym każdy mógł wziąć dla siebie to, na co był gotowy.
  Jedni na rybę, drudzy na wędkę, a jeszcze inni na kuter rybacki 🙂 odpływający daleko od brzegu materialnej prozy życia.
  TAW, wspaniały człowiek, na prawdę odstawił dla ludzkości kawał dobrej i mądrej roboty, za którą należy się mu wielka wdzięczność. Piszę o TAWie w czasie przeszłym, ale mam nadzieję, że jeszcze z nim się ,,usłyszymy” , tym razem z wolnej ze strony TAWa ,,stopy” 🙂

  ,, Jeśli o mnie chodzi to możecie sobie tu przychodzić i pisać co chcecie (zgodnie z zasadami jakie podałem w zakładce „o blogu”) – nie podejrzewam was o spamowanie np. reklamami leków dlatego zapraszam. ”

  Uśmiałam się trochę, ponieważ jeśli chodzi o Anię i o mnie, to nie tak dawno próbowałyśmy sobie wytłumaczyć co oznacza słowo ,,spam” 😀
  O ile ktoś ,,szusuje” po internecie, to my wchodzimy z Anią pod tą górkę na czworaka i jeszcze z obawą, co by linki mocujące nas do podłoża nie pękły 😀 😀
  Ponadto miałeś, Pawełku, okazję nas nieco ,,poznać” u TAWa i trochę orientujesz się w bazie naszych zainteresowań.
  Życzenia dla Ani przy najbliższym ,,koszeniu trawy” (tel.) z pewnością przekażę.

  Serdecznie pozdrawiam i raz jeszcze wszystkiego najmilszego na dni najbliższe jak i te, które przyniesie nowy 2018 Rok!

  Polubienie

  1. Tak TAW wykonał kawał dobrej roboty i na pewno dołożył niemałą cegiełkę w procesie Wielkiej Zmiany jak to określał. Może jeszcze wróci za jakiś czas? Kto wie. Tak poznałem Was Krysiu i Aniu u TAWa stąd wiem, że nie jesteście jak to się mówi trollami. A tygodniowo dostaję gdzieś 100-200 komentarzy spamów z reklamami różnych leków – wszystkie do wpisu o fluorze. Dziękuję za życzenia i pozdrawiam Was. Czujcie się jak u siebie 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: