Kopalnia nierentowna? Nie dla Brytyjczyków!

Ministerstwo Energii poinformowało o zaplanowanym spotkaniu z inwestorem zainteresowanym przejęciem zamkniętej kopalni Krupiński, która należała do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

W poniedziałek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski poinformował: W najbliższych tygodniach w Ministerstwie Energii dojdzie do spotkania z inwestorem, który wraz ze spółką pracowniczą zadeklarował zainteresowanie przejęciem likwidowanej kopalni Krupiński w Suszcu.

Więcej na: https://kresy.pl/wydarzenia/brytyjczycy-chca-przejac-zamknieta-kopalnie-jastrzebskiej-spolki-weglowej/

Komentarz:

Jak to jest, że polska (a może raczej polskojęzyczna) władza zamyka kopalnię, bo jest nierentowna jak twierdzą. Znalazł się jednak chętny z Wielkiej Brytanii, który chce ją kupić? Czyli według potencjalnych kupców z UK kopalnia musi być rentowna. Na pewno zrobili analizę ekonomiczną i stwierdzili, że się im to opłaci.

Zakładając, że transakcja dojdzie do skutku i wydobycie węgla zostanie wznowione co będzie z górnikami? Kto będzie finansował ich przywileje emerytalne (moim zdaniem jak najbardziej słuszne, ale to inna kwestia)? Na pewno nie inwestor, ale rząd, czyli my podatnicy. Zatem Brytyjczycy będą sobie wydobywać polski węgiel z polskiej „nierentownej kopalni” wykorzystując do tego polskich górników, a zyski będą brytyjskie i wyjadą do Wielkiej Brytanii? Gdzie tu jest ta dobra zmiana? Czy za PO-PSL nie było tak samo? Ówczesna premier Ewa Kopacz mówiła, że „będziemy wygaszać kopalnie”. Dzięki wyborom w 2015 r. władza PO została wygaszona. Teraz jak widać wygaszanie kopalni przejął PiS. Czy to są jakieś tajne syjonistyczne ustalenia, że nasz kraj ma nie mieć własnych kopalń? Wygląda na to, że tak. Zatem pora na jesieni 2019 r. wygasić PiS.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: