Jerzy Zięba tym razem o polityce

W poniższym, trwającym prawie 1,5 h, filmie Jerzy Zięba mówi o polityce. Mówi bardzo ważne rzeczy. Najpierw na wstępie mamy apel pana Jerzego o  zaprzestanie waśni i zjednoczenie narodu. Część pierwsza to diagnoza sytuacji. To że jest źle, a raczej bardzo źle to wiemy, ale warto uporządkować to wszystko co się działo i dzieje m.in.:
– złodziejskie afery i „wy nie ruszacie naszych, a my nie ruszamy waszych” i nędzne emerytury i zarobki (z krajów UE mniej od nas zarabiają tylko w Bułgarii i Rumunii);
– zaciąganie przez rządy kredytów bez ograniczeń i do tego wszystkie w bankach zagranicznych, bo konstytucja z 1997 r. nie pozwala na branie państwu kredytów w polskich bankach!
– gwałtowne podwyżki cen energii i paliw i związana z tym drożyzna, która będzie jeszcze większa;
– gnębienie przez rząd małych i średnich przedsiębiorców zatrudniających większość pracujących Polaków i uciekające z Polski małe firmy np. do Czech
– ogromna patologia w sądach
– Polską rządzą koncerny i niszczą nas, a rząd tylko wykonuje ich rozkazy bo przekupują polityków ogromnymi sumami pieniędzy m.in. (niszczenie rolnictwa, przemysłu spożywczego, trucie nas „lekami” )
– oddanie 90% mediów w obce ręce – jesteśmy jedynym państwem na świecie gdzie coś takiego ma miejsce! Naród jest przez te media okłamywany, ogłupiany i skłócany! Pozostałe 10% to media rządowe, które też uprawiają propagandę. Nie mamy polskich mediów!
– brak wpływu obywateli na to co robią politycy i pomiatanie nami przez polityków
– ciągłe narzekanie przez nas a nic nie robimy by to zmienić tylko ciągle głosujemy na tych samych ludzi, petycje, marsze czy protesty ci politykierzy mają gdzieś;

Co więc zrobić?

– zrozumieć, że to my tu mamy rządzić, a nie politycy i przestać wreszcie głosować na mniejsze zło (jak ja to mówię WSZYSCY WON, tj. obecne okrągłostołowe partie)
– odzyskać media dla Polek i Polaków, żeby wreszcie mówiły prawdę;
– książkę „Szwajcarska demokracja szansą dla Polski” prof. Mirosław Matyja – ściągnąć na stronie http://www.jerzyzieba.pl, zakładka polityka – lektura obowiązkowa dla wszystkich, a zwłaszcza młodzieży!
– wprowadzić 3 elementy ze Szwajcarii: referendum z wynikiem obowiązującym rząd, weto ludowe i inicjatywę ludową;
– skończyć z partiami wodzowskimi i tym samym z dyktaturą jednego człowieka;
– sprawić, aby naród sprawował kontrolę nad rządem czego teraz nie ma;
– stworzyć ruchy, które będą postulowały ww. 3 elementy i głosować na nie masowo w wyborach, co zapewni obalenie obecnego chorego systemu w sposób pokojowy;
– nie bać się nowego!
http://www.1polska.pl – centrum informacyjne dla jednoczenia narodu i tworzony portal http://www.indeo.org

W jednym z Jerzym Ziębą się nie zgadzam. Uważam, że nie tylko nie należy, ale wręcz nie wolno głosować na PO, PiS, SLD czy inną partię obecnego systemu III RP jeśli ich kandydaci w wyborach obiecają wprowadzić obligatoryjne referendum, weto ludowe i inicjatywę ludową. A nie wolno dlatego, że jak już dawno ich przejrzał ś.p. Andrzej Lepper „oni już byli, oni oszukali, oni muszą odejść”. Oni obiecają wszystko byle tylko znów dostać nasz głos i pozostać na stołkach, a jak już stołki utrzymają to tak jak zawsze obietnic nie dotrzymają i o prawdziwym referendum, wecie ludowym i inicjatywie ludowej będziemy mogli jedynie pomarzyć, bo oni znowu będą wykonywać rozkazy koncernów i mocarstw. Trzeba przy urnach im powiedzieć bez względu na ich obietnice WSZYSCY WON i wybrać nowych ludzi, którzy obiecają te 3 szwajcarskie elementy wprowadzić. Obecnym politykierom nie można już ufać za nic.

Reklamy

Jeden komentarz na temat “Jerzy Zięba tym razem o polityce”

  1. Zgadzam się z Tobą, że żadnym z obecnych politykierów nie można zaufać, ponieważ nie raz mieliśmy okazję przekonać się, że w stanie obiecać wyborcom absolutnie wszystko, co chcą usłyszeć. Oni mają tylko jeden cel – utrzymać się u koryta bez względu na to, jakie niegodziwości w tym celu trzeba popełnić.
    Myślę, że J.Zięba doskonale o tym wie, ale biorąc pod uwagę to, pod jakim jest ostrzałem ze strony establishmentu, to rozumiem, że o pewnych sprawach musi mówić oględnie i ważyć słowa, a mądry odbiorca i tak zrozumie istotę sprawy i będzie wiedział, komu może zaufać i ma co robić.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s