Rolnicy szykują agropowstanie

Wzburzenie rolników na bierność władzy warszawskiej narasta. Dzisiaj odbyły się blokady wielu dróg w Polsce. Protestom przewodniczy prezes Agro Unii Michał Kołodziejczak. Chodzi o to, że rząd nie robi nic, aby przeciwdziałać nieuczciwej konkurencji i niszczeniu polskich rolników przez korporacje.

„Korporacje i obcy kapitał już dawno wypowiedziały nam wojnę ekonomiczną.
Teraz dołączył do nich nasz „własny” minister. WOJNA!  Zaatakowano nas, jesteśmy wyniszczani, mamy być na swojej ziemi wyrobnikami zagranicznych rolników i maszynkami do zarabiania pieniędzy dla obcego kapitału który rządzi naszym rynkiem.
To będzie wojna partyzancka. Musimy ją podjąć aby przetrwać – przekonują działacze Agro Unii na Facebooku.

postulaty agro unii - protest rolników 28 stycznia 2019
Bardzo dobrze, że wreszcie ktoś postanowił stanowczo zawalczyć o nasze polskie interesy i nasze polskie rolnictwo. Rząd warszawski podpisał CETA i teraz robi to co z tej umowy wynika, czyli dopuszcza do niszczenia polskich rolników po to, aby nasza żywność została z polskiego rynku wyparta lub zepchnięta na margines, a jej miejsce zastąpiła złej jakości żywność, w dodatku często z GMO z zachodu. Nie można na to pozwolić! Przez absurdalną ideologiczną politykę i zakaz handlu z Rosją rolnicy ze wschodu kraju tracą bardzo dużo. Często są na skraju bankructwa. Ceny owoców w minionym sezonie były często poniżej granicy opłacalności. W Polsce pod pretekstem ASF wybito na wschodzie Polski świnie w wielu gospodarstwach (i zdrowe i chore) i sprowadza się mięso wieprzowe z zagranicy. Tak dalej nie może być. Dlatego popieram działania Michała Kołodziejczaka. Pora abyśmy my Polacy wzięli sprawy w swoje ręce. Na władzę warszawską nie ma bowiem co liczyć.

Na 6 lutego rolnicy zapowiadają duże protesty w Warszawie.

Więcej na: https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/agropowstanie-w-poniedzialek-rolnicy-zablokuja-drogi-na-6-lutego-zaplanowano-oblezenia-warszawy/

Reklamy

2 myśli na temat “Rolnicy szykują agropowstanie”

  1. Mieszczuchy!!! – wesprzyjmy Rolników, wyjdźmy z nimi na ulice, to przecież dla nas chcą produkować zdrową żywność ,żebyśmy my nasze dzieci i wnuki nie umierali od zatruwanego przez międzynarodowe koncerny „jedzenia”…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s