Zatrzymać technologię 5G

Rząd ma zamiar od przyszłego roku podwyższyć i to aż 100-krotnie (!) normę promieniowania elektromagnetycznego, gdyż obecna norma nie pozwala na budowę sieci 5G. Ma zostać dokonana tzw. harmonizacja naszej normy (z lat 80-ych XX w.) z normą UE. Oczywiście wszystko rzekomo w imię postępu technologicznego. O zdrowiu obywateli nikt z rządzących nie myśli. Pewnie dostali odpowiednią dolę od koncernów, które chcą to wprowadzić w Polsce i tyle. Trzeba więc się zorganizować i powiedzieć stanowcze NIE DLA SIECI 5G w Polsce.
Najpierw jednak trochę informacji co to takiego jest ta sieć 5G i jakie zagrożenia dla zdrowia się z nią wiążą. Informacje te pochodzą z miesięcznika „Zdrowie bez leków” z najnowszego numeru z  marca 2019 z artykułu pani Jadwigi Łopaty.

180 naukowców i lekarzy z 35 krajów domaga się, aby Komisja Europejska wycofała zgodę na Wi-Fi 5G dopóki kwestie bezpieczeństwa nie zostaną zbadane przez w pełni niezależne badania/ Komisja jednak, pod wpływem potężnego konsorcjum zwolenników sieci 5G, nie wysłuchała głosu naukowców i lekarzy.

Co to jest sieć 5G i jak to działa
Technologia 5G jest rozszerzeniem już istniejących pól elektrmoagnetycznych o częstotliwości radiowej RF-EMF (Radio Frequency- Electromagnetic Field) 2, 3, 4G. Różnica polega na tym, że technologia 5G wykorzystuje bardzo krótkie sygnały o wysokiej częstotliwości pomiędzy wieżami, a odbiornikami (np. telefonami komórkowymi), co oznaczać będzie miliony nowych przekaźników, które będzie trzeba budować co kilkaset metrów (co 10-12 domów w warunkach miejskich). Trudno sobie wprost wyobrazić taki wzrost liczby przekaźników! Oznaczać to będzie nieuniknioną ekspozycję obywateli na smog elektromagnetyczny przy każdym wyjściu na ulicę.

Emitowane impulsy działają na długości fali praktycznie identycznej z długością fali ludzkiego mózgu, która pozwala zakodowywać podprogowe wiadomości. Ich intensywność przekroczy również znacznie istniejące impulsy.

Aby zmaksymalizować efektywność oraz zasięg tych sygnałów, konsorcjum korporacji działających pod nazwą „SpaceX” planuje umieszczenie 4425 satelitów na orbicie okołoziemskiej już w 2019 r.! Zaraz potem planuje się umieszczenie kolejnych 12000 satelitów, aby zapewnić 360-stopniowy, wolny od opóźnień internet na każdym metrze kwadratowym Ziemi. Jeśli doliczymy kolejne 4000 satelitów, które również mają być umieszczone na orbicie, dochodzimy do liczby 20000. Obecnie tylko 66 satelitów dostarcza sygnałów dla sieci globalnej. Będziemy mieli więc gigantyczny wzrost – ponad 300-krotny.

Fale wykorzystywane w technologii 5G to mikrofale. Artur Firstenberg, który zajmuje się badaniem mikrofal, ostrzega przed bezprecedensowymi niebezpieczeństwami jakie się z tym wiążą. Należą do nich: utrata powłoki ozonowej, zniszczenie Pasa Van Allena (stanowi ochronę planety przed promieniowaniem kosmicznym), zaburzenia pogodowe na skalę globalną, zanieczyszczenie wód podskórnych, zanieczyszczenie przestrzeni kosmicznej, promieniowanie mikrofalowe i zanieczyszczenie nocnego nieba – wszystko to będzie konsekwencją ogromnej liczby satelitów okrążających Ziemię. Innym źródłem toksycznych zanieczyszczeń będzie start setek rakiet niezbędnych do umieszczenia satelitów na orbicie.

Wpływ ekspozycji na mikrofale 5G na ludzi
Ponad 230 naukowców i lekarzy z 41 krajów wyraziło „poważne zaniepokojenie” w związku z powszechną i zwiększającą się ekspozycją na promieniowanie EMF emitowane przez urządzenia elektryczne i bezprzewodowe jeszcze przed dodatkowym rozwojem technologii 5G. Powołują się oni na fakt, że „liczne nowe publikacje naukowe wskazują na to, że EMF wpływają na żyjące organizmy na poziomach dużo poniżej większości międzynarodowych i krajowych wytycznych„.

Wpływ ten obejmuje zwiększone ryzyko wystąpienia nowotworów, stres komórkowy, wzrost ilości szkodliwych wolnych rodników, uszkodzenia genetyczne, zmiany strukturalne i funkcjonalne systemu rozrodczego, deficyty pamięci i trudności w nauce, zaburzenia neurologiczne i szkodliwy wpływ na ogólne samopoczucie ludzi. Te negatywne skutki rozciągają się dalej, poza gatunek ludzki, zarówno na rośliny jak i na zwierzęta.

Największe badania światowe – Narodowy Program Toksykologiczny (National Toxicology Program – NTP), pokazują statystycznie znaczący wzrost przypadków zachorowania na raka mózgu i serca u zwierząt narażonych na promieniowanie EMF poniżej progu podanego przez ICNIRP (Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony Przed Promieniowaniem Niejonizującym), który uznaje większość krajów.

W wytycznych EUROPA EM EMF 2016 stwierdza się, że „istnieją mocne dowody wskazujące na to, że długoterminowa ekspozycja na niektóre promieniowanie EMF stanowi czynnik ryzyka dla chorób takich jak nowotwory, choroba Alzheimera i bezpłodność u mężczyzn. Powszechne objawy nadwrażliwości na pole elektromagnetyczne obejmują bóle głowy, problemy z koncentracją, problemy ze snem, desperację, brak energii i objawy grypopodobne”.

W Międzynarodowej Deklaracji dotyczącej EHS (nadwrażliwość na pole elektromagnetyczne) i MCS (wieloczynnikowa nadwrażliwość chemiczna) powstałej w 2015 roku w Brukseli, stwierdza się: „EHS i MCS to choroby wskaźnikowe, które mogą stworzyć istotny problem dotyczący zdrowia publicznego w nadchodzących latach na całym świecie, to jest we wszystkich krajach wdrażających bez ograniczeń technologie bezprzewodowe oparte na polu elektromagentycznym”. Czytamy dalej: „Brak działania oznacza koszty dla społeczeństwa i nie stanowi już opcji. Należy podjąć zasadnicze środki zapobiegawcze i uczynić je priorytetowymi, by zapobiec światowej epidemii”.

Czy jakiekolwiek instytucje światowe zaangażowane są w zapobieganie rozwojowi technologii 5G?

W treści Rezolucji 1815 (Rada Europy, 2011), Kodeksu Norymberskiego (1949) oraz unijnej zasady ostrożności można znaleźć zapisy wzywające do wprowadzenia zakazu dla wszelkich działań/eksperymentów na społeczeństwie, które nie przeszły wcześniej kontrolowanych testów i/lub które stanowią potencjalne zagrożenia dla zdrowia i dobrobytu planety i jej narodów. Jednakże rządy narodowe ustalają różne poziomy bezpieczeństwa” dla emisji sieci 2, 3 i 4 G, z których praktycznie wszystkie są za wysokie, by zapobiec konsekwencjom zdrowotnym, włącznie z tymi wymienionymi powyżej.

Jak słusznie zaobserwowano: „Wytyczne odnośnie bezpieczeństwa chronią przemysł, a nie zdrowie”, a aktualne wytyczne są przestarzałe. Nowe, niezależne wytyczne/zasady są pilne potrzebne, ale przemysł telekomunikacyjny i korporacje, które planują rozwój sieci 5G, stosując intensywny lobbing, wykorzystując w tym celu ogromne środki finansowe, by upewnić się, że ich plany nie zostaną zablokowane.

NASZE ZADANIE
Tak jak próby wprowadzenia laboratoryjnych technologii mutujących geny (GMO) na nasze pola uprawne i do żywności na całym świecie, technologia 5G stanowi równie poważne zagrożenie z nieba. Jest to ten sam program – wojna przeciwko naturze, człowiekowi i naszemu wspólnemu duchowi egzystencji. 

Każdy z nas znajduje się na linii ognia i tylko jednocząc się i łącząc wysiłki, by odwrócić proces destrukcji, możemy odzyskać kontrolę nad naszym życiem  i ocalić nasz gatunek przed wyniszczeniem. Tak ważne dla nas drzewa, dostarczające nam tlenu, ścinane są w miastach – celem jest usunięcie wszelkich możliwych przeszkód dla sygnałów 5G. 

Jest to stan wyjątkowy, dotyczący całej planety. Mamy mniej niż rok, aby odwrócić bieg wydarzeń. Liczy się każdy głos, który może przyczynić się do zatrzymania technologii 5G. 

Apeluję zatem do wszystkich, którzy to przeczytają, aby tą wiedzę o destrukcyjnej technologii 5G rozpowszechniali dalej wśród rodziny, przyjaciół i znajomych, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym co jest szykowane. Musimy stawić opór i zrobić wszystko, aby tę technologię zablokować. Jeśli się to nie uda i pieniądze i korporacje ze swoimi interesami wygrają to marny los nasz i naszej planety. Niech każdy pomyśli o tym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s