Rejwach po słowach Putina. Kto naprawdę jest winny? Zachowajmy spokój.

Od około tygodnia mamy rejwach w związku z tym co powiedział prezydent Rosji Władimir Putin na dorocznej konferencji dla mediów. Z tego co podały media głównego nurtu (jak jeden mąż – i te PiSowkie i te POwskie) Putin oskarżył Polskę wbrew faktom o to, że wywołaliśmy II wojnę światową. I tyle. A potem wypowiedzi różnych polityków i tzw. ekspertów udowadniających, że Putin kłamie, bo to pakt Ribentrop-Mołotow z 23.08.1939 r. był przyczyną wybuchu wojny. Bardzo wygodna narracja, ale jak zwykle łże media wzięły sobie tylko kawałek wypowiedzi Putina i nie zająknęły się ani słowem o pewnej rezolucji złożonej przez 18 europosłów PiS. Zamiast tego usłyszeliśmy, że Putin pluje na Polskę na użytek wewnętrzny, bo mu spada poparcie z powodu pogarszającego się stanu gospodarki. I tym samym kolejny raz napuścili nas na Rosję, abyśmy jej nienawidzili „za babcię”, „za dziadka”, „bo Putin to straszny KGBowiec” itp. itd. Czyż nie tak? Dokładnie tak.

Jaka więc jest prawdziwa przyczyna wypowiedzi Putina i co dokładnie powiedział Putin? Otóż w związku z 80 rocznicą sowieckiej inwazji na Polskę w dniu 17.09.1939 r. 18 europosłów PiS (a raczej 18 europodjudzaczy PiS), wraz z jedną europosłanką z Łotwy, przedstawili w europarlamencie projekt rezolucji potępiającej pakt Ribbentrop-Mołotow i ogólnie rządy totalitarne. W projekcie napisali, że ww. pakt spowodował wybuch II wojny światowej, przemilczając wiele innych ważnych i niewygodnych faktów historycznych z tego okresu.
Ci europosłowie to:
Ryszard Legutko
Anna Fotyga
Tomasz Poręba
Witold Waszczykowski
Ryszard Czarnecki
Jadwiga Wiśniewska
Bogdan Rzońca
Anna Zalewska
Jacek Saryusz-Wolski
Grzegorz Tobiszewski
Joanna Kopcińska
Elżbieta Rafalska
Joachim Brudziński
Beata Szydło
Beata Mazurek
Andżelika Możdżanowska
Beata Kempa
Patryk Jaki 
i jedna europosłanka z Łotwy
Rezolucja ta została przyjęta przez europarlament.

Podczas corocznej konferencji organizowanej przez Putina dla mediów w Moskwie około 2h konferencji jedna z rosyjskich dziennikarek zapytała Putina właśnie o powyższą rezolucję parlamentu UE oskarżającą Rosję (ZSRR) o wywołanie II wojny światowej i poprosiła o komentarz. Wówczas Putin powiedział, że owszem pakt Ribbentrop – Mołotow był zły, ale państwa zachodnie (np. Francja) również miały zawarte układy z hitlerowskimi Niemcami. Co więcej powiedział, że na tydzień przed zawarciem paktu Ribbentrop – Mołotow Stalin zaproponował Anglii i Francji wspólną walkę przeciwko Niemcom. Anglia i Francja jednak odrzuciły tę propozycję. Nie jest to mój wymysł ani wymysł Putina. Takie są fakty o których łże media nie mówią. W 2013 r. Londyn odtajnił dokumenty w tej sprawie. Można o tym przeczytać np. tu: https://polskatimes.pl/w-1939-roku-stalin-proponowal-francji-i-anglii-atak-na-niemcy-londyn-odtajnil-dokumenty/ar/945860 (gdyby ktoś się czepiał: tak to jest gazeta mainstreamowa, ale artykuł dotyczy odtajnionych dokumentów więc jest wiarygodny).

Dobrze, ale na razie nie ma tu nic o Polsce. Zatem teraz do tego przejdziemy. Putin powiedział potem, że jeżeli uznać, że pakt Hitlera ze Stalinem spowodował wybuch wojny to równie dobrze można tak uznać w przypadku układów innych państw z Hitlerem.
I tu jako przykład dał Polskę. Powiedział o konferencji w Monachium (wrzesień 1938 r.), w której to Anglia, Francja i Włochy zgodziły się na to, aby Hitler zagarnął ok. 40% terytorium ówczesnej Czechosłowacji (ziemie zamieszkałe w przeważającej większości przez Niemców). 30.09.1938 r. Niemcy zajęli te ziemie. Dwa dni później Polska dokonała inwazji na Zaolzie i je zajęła, traktując tamtejszą ludność jak okupanci. Nie będę się rozpisywał. Kogo sprawa interesuje niech poczyta.
I na tym przykładzie Putin podał, że przy narracji z rezolucji UE równie dobrze można uznać winną wybuchu wojny Polskę, bowiem Polska działając w porozumieniu z Hitlerem wspólnie dokonała rozbioru Czechosłowacji.
Nawiasem mówiąc Czesi i Słowacy do dziś nam to pamiętają i nie ma się co dziwić. O (nie)rządach sanacji w latach 1926-1939 jest dużo np. w książce Tomasza Ciołkowskiego „Józef Piłsudski bez retuszu”. Kogo to interesuje odsyłam do lektury książki lub przynajmniej mojej recenzji i streszczenia w dziale lektury.

Z taką narracją Putina można oczywiście się nie zgadzać. W końcu gdzie potencjał wojskowy Polski w 1938 r. czy 1939 r., a potencjał ZSRR? To jak mucha przy słoniu.  Jednak to co powiedział Putin, a to co podały nam do wierzenia media głównego ścieku różni się w sposób zasadniczy. Polskojęzyczne media wycięły z wypowiedzi Putina mały fragment i zrobiły rejwach: straszny Putin pluje na Polskę i oskarża nas o wywołanie II wojny światowej. O tym zaś, że to 18 europodjudzaczy z PiS sprowokowało Putina już media nie powiedziały.

W poniższym odcinku programu „Musisz to wiedzieć” Maciej Maciak z CW24tv wraz z zaproszonym gościem Sławomirem Borsem wyjaśniają dokładnie jak to było z tą awanturą. Kto chce znać prawdę powinien poświęcić 45 minut i posłuchać.

Niestety nie tylko media tzw. mainstreamowe podały załgane informacje w tej sprawie. O rezolucji przedstawionej przez 18 europodjudzaczy z PiS nie wspomniało też ani słowem wielu komentatorów tzw. mainstreamowych – np. ATOR w swoim komentarzu do tego co powiedział Putin. Jego komentarz to w zasadzie jak komentarz kolejnego z tzw. ekspertów z telewizorni. Kolejny podjudzacz.

Po obejrzeniu powyższego materiału stwierdzam, że w tej sprawie zawiodłem się także na Konfederacji. Tam gdzie ich zapraszają mówią oni w tej sprawie dokładnie to samo co politycy innych partii czyli o złym Putinie i jego kłamstwach. W żadnej ich wypowiedzi nie usłyszałem słowa o ww. rezolucji 18 europodjudzaczy PiS ani o przynajmniej próbie przedstawienia tego co faktycznie powiedział Putin i jak to zmienia znaczenie całej wypowiedzi. Szanowni Konfederaci czy to nie była kolejna dobra okazja, aby zaprezentować narodowi, że PiS działa wbrew naszym interesom? Czy powyższa 18-ta europodjudzaczy obiecywała w niedawnej eurokołchozowej kampanii wyborczej, że będą prowokować Putina do atakowania Polski? Ja jakoś sobie nie przypominam. Czy przestraszyliście się kolejnego rejwachu o „ruskich onucach” czy też może jesteście kolejną podstawioną partią przez syjonistów? Wasze dalsze działania pokażą kim jesteście. Będę was bacznie obserwował.

Rodaczki i Rodacy! Nie dajmy się sprowokować i napuścić na Rosję! Tam mieszkają nasi bracia Słowianie. Rosja stoi na przeszkodzie syjonistycznej światowej bankstersko-korporacyjnej mafii do tego, aby zawładnęła całym światem i zrobiła z mieszkańców planety Ziemia totalnych niewolników. W Rosji np. nielegalne są marsze LGBT, nikt nie deprawuje dzieci w szkołach wprowadzając tam kartę LGBT+ i nie chce uczyć dzieci masturbacji od 4 roku życia. W tej chwili to Rosja broni naszej słowiańskiej cywilizacji. U nas zaś za próbę blokady sodomickiego marszu LGBT w Białymstoku policja spałowała kontrmanifestantów, a niektórych aresztowała.

Nasz polskojęzyczny rząd to syjonistyczne marionetki. Otrzymali rozkaz, aby nas skłócić z Rosją, sprawić, abyśmy nienawidzili Rosji. Nie musimy Rosji kochać. Jednak zachowajmy zdrowy rozsądek! Roman Dmowski mówił o sanacji, że oni bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę. Obecnie rządząca neosanacja (PiS-ZP) działa dokładnie tak samo. 80 lat temu taka polityka skończyła się dla nas katastrofalnie. Teraz politykierzy znów podjudzają nas do wojny. Jeśli (odpukać) do tej wojny dojdzie to gdzie się ona rozegra? W Rosji? W USA? Nie – rozegra się w Polsce! A jaki będzie jej skutek? Taki, że ten z II wojny światowej to będzie jak lekkie draśnięcie. Przy obecnej technologii nas nie będzie, a wszystko co jest na naszej ziemi przestanie istnieć. O skażeniu nie wspomnę. Niech wszyscy ci co nienawidzą Rosji „za Katyń”, „za babcię”, „za dziadka” „za komunę” pomyślą o tym. Czy chcemy być mięsem armatnim dla rządzących tym światem? Ja z pewnością nie. Nie kiwnę palcem jeśli obecny czy przyszły (nie)rząd wyda rozkaz mobilizacji na Rosję. Nie zamierzam oddawać nawet guzika dla tych marionetkowych politykierów z prawa i lewa pełniących obowiązki Polaków.

Kanał CW24tv ma poważne kłopoty z przetrwaniem, grozi mu zakończenie działalności, a przyczyną jest brak finansów na kontynuację tej działalności. Pan Maciej mówi, że dokłada do tego przedsięwzięcia, apeluje o pomoc w postaci darowizn pieniężnych, ale najwyraźniej nie odnosi to oczekiwanego skutku. Największym problemem jest wynagrodzenie dla montażysty programu. A może zamiast tej osoby lub do pomocy, by go częściowo zastąpić, udałoby się znaleźć wolontariusza-montażystę programu? Program jest tworzony w ramach Stowarzyszenia Dziennikarzy Włocławskich, więc może właśnie wolontariat dla tej organizacji byłby w jakimś stopniu rozwiązaniem tych problemów? Dobrze byłoby, aby ktoś kto może pomógł w przetrwaniu kanału będącego odtrutką na propagandę głównościekową.

Jeden komentarz na temat “Rejwach po słowach Putina. Kto naprawdę jest winny? Zachowajmy spokój.”

  1. Gdyby Konfederacja zrobiła w tym wypadku to co mówisz to silne i dla (wielu z nas nad czym ubolewam tkwiących w matrixie opiniotwórcze) media przypuściłyby taki atak (używając wyrwanych z kontekstu fragmentów wypowiedzi) że z ok.15% zjechaliby do 6% ,chociaż używając umiejętnie prawdy mogliby się obronić i wybić na 20% niestety to nie takie proste. Wróg (nie)rząd jest wciąż chytry i przebiegły ma jedną wielką wadę którą możemy wykorzystywać na naszą korzyść tą wadą jest ogromna pycha,zadufanie i wiara we własną nieomylność.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: