Narodowe ultimatum dla rządu

Dzisiaj, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-maja, ruch społeczny „Zjednoczeni” ogłosił dwadzieścia jeden postulatów dla Rządu. Tym samym ta wielotysięczna organizacja wreszcie wyszła z cienia i rozpoczęła zmianę systemu Rzeczypospolitej. Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska prezydenta i premiera.

„Zjednoczeni” skupiają w swoich szeregach posłów i senatorów należących formalnie do różnych opcji politycznych, działaczy społecznych, dziennikarzy, naukowców, przedsiębiorców, robotników, kibiców, członków organizacji niepodległościowych oraz wszystkich, którzy mają dość arogancji i buty dotychczasowej „władzy” oraz korupcyjnych układów politycznych.

Źródło: https://tylkotata.pl/pilne-narodowe-ultimatum-dla-rzadu-to-poczatek-konca-systemu/?fbclid=IwAR3HnPGiyWGa6tR32ztmFo95oGIYZoNi57wWON3D7hfE6hO2TNNZ2lkHTC0

5 myśli na temat “Narodowe ultimatum dla rządu”

  1. Z jednym się nie zgadzam – równa kasa dla wszystkich. Ja pracuje, moi rodzice pracowali – kazdy ponad 40 lat i za to maja miec rowne emerytury z kims kto nigdy nie pracowal?
   Poza tym prócz kasy – człowiek powinien miec jakies zajecie /prace/ obowiązki

   Polubienie

   1. Emerytura obywatelska polega na tym, że każdy dostaje tę samą minimalną kwotę pozwalającą na przeżycie a odkłada sam na swoją emeryturę na specjalnym koncie albo zwyczajnie na koncie w banku. I potem dostaje się emeryturę minimalną od państwa i drugą część z tego co samemu się odłoży (wysokość zależy od tego ile się odłoży). Oczywiście to powinno dotyczyć w 100% tylko osób wchodzących dopiero na rynek pracy. Pozostali powinni być objęci tym systemem częściowo w zależności od tego ile lat już przepracowali i ile im jeszcze zostało do emerytury. Przykładowo 40-latek który przepracował 20 lat i ma do emerytury jeszcze 25 jakby dzisiaj zaczęła obowiązywać emerytura obywatelska uzyskałby minimalną emeryturę z uwzględnieniem składek za 20 lat pracy, a od dziś on lub jego pracodawca przestałby płacić składki na ZUS, dostałby odpowiednio wyższą pensję i sam odkładałby odpowiednią kwotę na swoim albo koncie emerytalnym albo na koncie w banku. I za 25 lat dostałby częściową emeryturę wg starego systemu i częściowo wg systemu obywatelskiego. Tak przynajmniej ja to rozumiem.

    Polubienie

 1. ,, skupiają w swoich szeregach posłów i senatorów należących formalnie do różnych opcji politycznych”
  Czy osoba taka należąca do SLD ,Koalicji Obywatelskiej,PiSu czyli organizacji znęcających się nad naszym Narodem od 30 lat ?
  Jeśli ktoś taki poseł ,senator chce ,, wolności narodu” sic! powinien wypisać się z takiej partii i być senatorem,posłem niezależnym inaczej to jest skrajną hipokryzją i zakłamaniem.
  Może czegoś nie pojmuję jednak prosto myślę, czy zgadzacie się ? Czy macie jakieś inne spostrzeżenia?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: