Unikaj czarnych ubrań, bo absorbujesz złą energię!

W poniższym filmie Sadhguru mówi o kolorach ubrań w szczególności białym i czarnym. To co mówi nie jest w zasadzie niczym szczególnym – to po prostu zwykła fizyka. Dlaczego np. liście drzew są zielone? Otóż światło słoneczne składa się z promieniowania elektromagnetycznego o różnych długościach fal. Rozkład tego promieniowania zwany jest widmem. Coś co jest zielone pochłania po prostu cały zakres widma z wyjątkiem fal z tego zakresu długości, który odpowiada kolorowi zielonemu. Ta część widma jest odbijana i trafia do naszych oczu i widzimy kolor zielony.
Podobnie jest z ubraniami – np. czerwony sweter pochłania całe promieniowanie widma z wyjątkiem czerwonego, które odbija. Analogicznie jest z prawie wszystkimi kolorami z wyjątkiem dwóch – białego i czarnego.
Białe przedmioty czy materiały odbijają całe widmo, bowiem całość promieniowania składającego się na widmo daje właśnie kolor biały (jak ktoś się chce o tym przekonać to wystarczy tu wykonanie prostego doświadczenia z fizyki ze szkoły, czyli przepuszczenia światła białego przez pryzmat, gdzie widzimy po tym przepuszczeniu rozszczepienie światła na różne kolory – składowe widma światła białego).
Czarne przedmioty czy materiały z kolei pochłaniają całe promieniowanie, czyli cały zakres widma światła widzialnego. I dlatego widzimy je jako czarne.

Tyle z wiedzy szkolnej. Nigdy jednak aż do dziś jakoś nie zastanawiałem się nad tym czy w podobny sposób ubrania białe, czarne i w innych kolorach mogą odbijać lub pochłaniać innego rodzaju energię (fala elektromagnetyczna jest energią). Po obejrzeniu poniższego filmu stało się dla mnie jasne, że odpowiedź brzmi tak.

Dlatego nie powinno się ubierać na czarno zwłaszcza jeśli idziemy w miejsce, którego energii nie chcielibyśmy pochłaniać np. szpital. Jeśli miejsce ma dobrą energię i chcemy ją przyjąć wówczas powinniśmy ubrać się na czarno udając się w to miejsce.
Odwrotnie jest w przypadku koloru białego. Udając się w miejsce gdzie spodziewamy się złej energii (jak przytoczony wyżej szpital) powinniśmy ubrać się na biało, aby odbić całą energię z tego miejsca. Jeżeli zaś miejsce, w które się udajemy emanuje dobrą energią to należy unikać białego koloru, bo wtedy odbijemy od siebie tę dobrą energię.
Każdy inny kolor niż biały i czarny spowoduje częściowe pochłonięcie i częściowe odbicie złej lub dobrej energii. Ta sama zasada dotyczy także ludzi. Gdy idziemy w miejsce, w którym nie wiemy jakich ludzi spotkamy lepiej ubrać się na biało.

Przyjął się u nas obyczaj, że na pogrzeb ubieramy się na czarno na znak żałoby i potem przez jakiś czas też ubieramy się na czarno. W ten sposób na pogrzebie pochłaniamy energię smutku, żałoby i umartwiamy się. Później nosząc czarne ubrania i myśląc o zmarłym także. Może to w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do ciężkiej depresji. To, że ktoś zmarł to oczywiście dla nas smutne, ale my żyjący tutaj na Ziemi nie pomożemy jego duszy w niczym pochłaniając energię smutku i żalu jaka panuje na pogrzebie. Dlatego aby tego uniknąć i odbić tę negatywną energię powinniśmy ubrać się wbrew obyczajowi na pogrzeb ubierać na biało.

Jeden komentarz na temat “Unikaj czarnych ubrań, bo absorbujesz złą energię!”

  1. Skoro czarny powoduje pochlanianie energii z zewnatrz to my jednak pochlaniamy dobra energie. My jestesmy ubrani na czarno ale przewaznie tego nie widzimy. Do nas naplywa jasna energia z zewnatrz.
    Gdy bylam w zalobie przyszla do mnie kolezanka z malym dzieckiem. To dziecko sie mnie balo bo bylam czarna. Ja tego nie widzialam ze to jest przytlaczajace. Dla mnie to byla czesc wychodzenia z zaloby. Na mnie czern zle nie dzialala bo nie musialam jej ogladac. Dziecko moze czulo ze wysysam z niego dobra energie?
    Ja np nie lubie koloru bialego. Jest dla mnie chlodny i smutny. Lubie zielony i kolory natury.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: