Kraków się budzi – ostatnie wydarzenia

Ten wpis zamieszczam dzięki jednej z moich czytelniczek. Uczestniczyła ona w opisywanych niżej wydarzeniach i jest to jej relacja.

W Krakowie dzieje się…

W Krakowie sporo się dzieje ostatnio.

Ludzie licznie spotykają się, wyrażają głośno swoje poglądy, niezadowolenie, protestują, a także bawią się – tak było między innymi na manifestacji przeciw ustawie o segregacji sanitarnej 16 stycznia 2022 i na balu integracyjnym środowisk wolnościowych 22 stycznia 2022.

Manifestacja

W manifestacji przeciw ustawie o segregacji sanitarnej wzięli m. in. udział: Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”, przedstawiciele Stowarzyszenia Małopolski Bunt oraz Sejmiku Krakowskiego, Jan Góral, organizator lokalnych wydarzeń, krakowski działacz na rzecz integracji ludzi. Były ponadto rodziny i przyjaciele zmarłych po przyjęciu „szprycy”, prezentowali ich zdjęcia ku przestrodze. Dopisali manifestanci. Znajomy oszacował, że mogło tam być zgromadzonych około 500 ludzi, mnie się wydaje, że było ich znacznie więcej (co potwierdził też Adam Hareńczyk z Małopolskiego Buntu, mówiący o tysiącu).

Zgromadzenie rozpoczęło się pod Barbakanem, gdzie wysłuchaliśmy kilku przemówień Gości. Oczywiście obecna była cały czas policja, ale z tego, co widziałam, trzymali się z boku, zupełnie nie ingerując w to, co się odbywało. Kilka razy dostali brawa i zapewnienia, że ludzie są z nimi, że oczekują od nich opowiedzenia się po stronie społeczeństwa. Według wspomnianego znajomego policja zachowywała się „nadzwyczaj kulturalnie”, zauważył też, że nie mieli „namordników”. Może już się dowiedzieli, że są przedstawicielami firmy handlowej o nazwie „POLICJA”, a nie żadną policją państwową i że odpowiadają za wszelkie swe działania osobiście?

image.jpeg

Potem pośpiewaliśmy wspólnie z Ivanem Komarenko, który zapewnił nam tematycznie powiązaną część rozrywkową. Na uwagę zasługują słowa wykonanych utworów, np. „Żyję mało higienicznie” czy „Kity i mity” (teksty w linku na dole wpisu) – tu zwłaszcza końcówka dośpiewana przez publiczność (mocny przekaz…)

„Komu, minister, wciskasz kity

I kogo chcesz jeszcze zniewolić?

Pora obalić twoje mity

Abyś nam przestał już… biadolić”

Ivan Komarenko „Kity i mity”

Następnie ulicą Floriańską ruszyliśmy w kierunku Rynku, skandując różne hasła, w tym „Stop segregacji sanitarnej”. Z chodników z życzliwymi uśmiechami przyglądali się nam przechodnie. Na Rynku zgromadziliśmy się pod pomnikiem Adama Mickiewicza i tam odbyła się kolejna część manifestacji, dalsze przemówienia Gości, przeplatane występami Ivana.

obraz.png


image.jpeg

Justyna Socha na Rynku „pod Adasiem”: https://fb.watch/aUpjVBDbch/

Relacja z manifestacji jest na fejsbukowym funpage
Małopolskiego Buntu https://fb.watch/aUpfZLj1XY/
oraz tu:
https://fb.watch/aUpjVBDbch/

Ivan Komarenko – Playlista – Kraków 16.01.2022 (Manifestacja):

***

Bal „Święto Jedności” Integracyjna Impreza Karnawałowa Wolnych Ludzi

Bal o nazwie „Święto Jedności” Integracyjna Impreza Karnawałowa Wolnych Ludzi w dniu 22 stycznia 2022 zgromadził około dwóch-trzech setek ludzi.

Zorganizowali go: Skarbiec Małopolski, Sejmik Krakowski, NEOS Kraków.

Wśród zaproszonych Gości byli:
Ivan Komarenko

Czesław Białczyński

Janusz Zagórski

Aja Iskra

Franc Zalewski

Marek Pera

Jan Góral

Leszek Kołaczkowski

Po prezentacji przybyłych Gości (która sporo się przedłużyła niestety i wyraźnie znudziła publiczność), po 20.00 zaczęła się część rozrywkowa i dobra  zabawa do północy;)

Czesław Białczyński o balu:

„(…) W KRAKOWIE W HOTELU SYMPOZJUM ODBYŁO SIĘ WIELKIE WSPANIAŁE SPOTKANIE RUCHU WOLNYCH LUDZI Z MAŁOPOLSKI ORAZ WIELKA KARNAWAŁOWA ZABAWA, KTÓRA TRWAŁA DO PÓŁNOCY. ŻAŁUJCIE WSZYSCY KTÓRZY NIE WZIĘLIŚCIE UDZIAŁU W TYM ZGROMADZENIU, OKOŁO 300 WOLNYCH POLAKÓW Z RÓŻNYCH WOLNOŚCIOWYCH ORGANIZACJI NASZEGO REGIONU ZJEDNOCZONYCH W JEDNĄ WIELKĄ WSPÓLNOTĘ.

TO PIERWSZY AKORD WIELKIEJ ZMIANY 2022 ROKU W POLSCE I NA ŚWIECIE!”

Tutaj podstawowe info o balu:

https://evenea.pl/pl/wydarzenie/879424-1

Co śpiewał Ivan na balu?

* „Żyję mało higienicznie”

* „Pij dzikie wino”

„Dwie gwiazdy”

***

Ivan

Oba opisane wydarzenia połączył i ubarwił udział Ivana Komarenko, który aktywnie angażuje się w działalność uświadamiającą ludzi, co się faktycznie obecnie odbywa na naszych oczach. Ivan jest jednym z nielicznych wyjątków wśród artystów, bezkompromisowo wyłamując się z mainstreamowej narracji związanej z najmodniejszą obecnie chorobą i „szprycami”. Wspiera swą obecnością różne wydarzenia wolnościowe. Można go chyba bez przesady nazwać współczesnym Bardem Prawdy i Wolności, promotorem nadchodzącej nieodwołalnie Wielkiej Zmiany.

I pomyśleć, że jeszcze niedawno, nie mając o istnieniu Ivana pojęcia (słucham zupełnie innej muzyki), po tym, jak gdzieś przypadkiem natknęłam się na filmik z jego piosenką, zaklasyfikowałam go jako Ukraińca śpiewającego disco-polo i beztrosko sobie w jego rytm podskakującego (sorki Ivan;)…

A Ivan pochodzi z syberyjskiej części Rosji, z okolic Irkucka. Polska jest jego Ojczyzną z wyboru, mieszka tu już dobrze ponad 20 lat. Słowa śpiewanych przez niego, łatwo wpadających w ucho dyskotekowych w swym klimacie kawałków, szczególnie tych powstałych w trakcie fałszywej pandemii, celnie nawiązują do lekceważenia nas oraz kłamstw i oszustw nieustannie serwowanych nam przez nie-rząd, polityków, „państwowe” urzędy i instytucje. Zapewne tak właśnie miało być, że w lekkiej i niewyszukanej formie piosenek Ivana – by trafiło to do jak największej liczby odbiorców – dostają oni informacje wprost, których nie usłyszą w radio i TV, skłaniające ich do przemyśleń, może też do Wielkiej Pobudki.

Miałam okazję zobaczyć Ivana w tzw. kuluarach, czyli np. gdzieś w kawiarni, kiedy rozmawia z ludźmi, chętnie i na luzie, jako „jeden z nas”, bez oznak zniecierpliwienia czy znudzenia, trafnie i rzeczowo komentując rzeczywistość, w tym obecną „pandemiczną” ściemę. Zapewne ma świadomość, że to co powie, zapadnie tym ludziom w pamięć i zasieje u dotąd ślepo w nią wierzących brak zaufania do oficjalnej wersji wydarzeń podawanej nam przez główny nurt mediów. Że te słowa pójdą za ich pośrednictwem jeszcze dalej, do ich rodzin i znajomych… Słyszałam na przykład, jak opowiadał o skutkach ubocznych szczepionek przeciw grypie, które kiedyś wziął za namową znajomego lekarza. Jednym z nich była utrata włosów. Potrzebne były lata leczenia, aby włosy odrosły. Taka autentyczna historia z ust kogoś znanego ma moc, by przebudzać nieświadomych, zastanowić, że „coś tu nie halo”… Proszony o wspólne zdjęcie z kimś – Ivan cierpliwie pozuje. Jakby czerpał z tego dobrą energię dla siebie, jednocześnie dając innym – oczekującym tego od niego – swoje zainteresowanie. Wydaje mi się szczery i spójny w tym co robi i mówi oraz śpiewa:) Obym się nie myliła…

Wysłałam w Przestrzeń:) pomysł zorganizowania kolejnego spotkania integracyjnego Wolnych Ludzi, połączonego z benefisem Ivana. Pomysł został „podłapany” przez ludzi z możliwościami organizacyjnymi i kto wie, czy wkrótce coś takiego się nie wydarzy w okolicach Krakowa, może w Majówkę? Myślę, że warto w taki sposób odwzajemnić się energetycznie tym, którzy mimo wszystko stoją w Prawdzie i wspierają dążenia wolnościowe, także Ivanowi – za jego niemały wkład w zadziewającą się na naszych oczach Wielką Zmianę.

Ivan Komarenko – Wolność (muz. i sł. Marek Grechuta)

***

Pomocne linki:

https://stopnop.com.pl/

https://krakowjestnasz.pl/
https://malopolskibunt.wixsite.com/mbunt

https://www.tekstowo.pl/piosenki_artysty,ivan_komarenko,alfabetycznie,strona,1.html

Dziękuję za wsparcie i udostępnienie materiałów do tego wpisu:))) Dagnie z Sejmiku Krakowskiego, Adamowi Hareńczykowi, Tomkowi P., Janowi Góralowi oraz Jaro Słav’owi z Nowej Huty.

Autor: Devana

==========================

Poniżej kilka zdjęć ze Święta Jedności w Krakowie 2022:7 myśli na temat “Kraków się budzi – ostatnie wydarzenia”

  1. Super wieści z Krakowa!
    Ludzie łącza się i działają 💪🇵🇱💪❤️
    Chwała i dzięki dla organizatorów oraz uczestników. Niech się wieści niosą po KRaju i po Świecie lotem błyskawicy.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: