Paul Craig Roberts: Nie było i nie będzie rosyjskiej klęski na Ukrainie

Poniższy tekst wyjaśnia dlaczego zachodnia Ukraina wraz z Kijowie nie jest w zasadzie, poza nielicznymi przypadkami bombardowania fabryk czy zakładów naprawy sprzętu wojskowego, atakowana. Poniżej artykuł Paula Craiga Robertsa na ten temat. Według niego obecnie prawo miedzynarodowe stoi po stronie Rosji i atak na zachód Ukrainy by sprawił, że Rosja to prawo złamie.

Poinformowałem już wcześniej, że Putin i Kreml są przywiązani do ważnego punktu, który odróżnia Rosję od USA, a mianowicie, że Rosja przestrzega prawa międzynarodowego, a USA nie. Dlatego nie było ‚rosyjskiej inwazji na Ukrainę’, jak głoszą zachodni propagandyści. Kijów, funkcjonowanie ukraińskiego rządu oraz miasta i infrastruktura zachodniej Ukrainy nie zostały zaatakowane.

Kreml ograniczył swoje operacje wojskowe do obszarów Ukrainy, gdzie większość ludności rosyjskiej była ostrzeliwana, okupowana i mordowana przez siły ukraińskie i która stanęła w obliczu inwazji w lutym ubiegłego roku przez dużą, wyszkoloną przez Zachód armię ukraińską i neonazistowskie bojówki w celu obalenia dwóch niezależnych republik Donbasu uznanych przez rząd rosyjski. Republiki zwróciły się do Rosji o interwencję, dzięki czemu ‚ograniczona operacja wojskowa’ stała się legalna w świetle prawa międzynarodowego.

Jak moi czytelnicy wiedzą, uważam, że ograniczona operacja była błędem, ponieważ przeciągnęła konflikt i pozwoliła Zachodowi głęboko się zaangażować, zapowiadając większą wojnę, która prawdopodobnie doprowadziłaby do wojny nuklearnej. Byłem i jestem zdania, że Rosja, ryzykując wojnę atomową, postawiła na pierwszym miejscu legalność.

Dzięki referendom na czterech terytoriach w sprawie tego, czy mieszkańcy chcą zjednoczenia z Rosją, Kreml próbował teraz usunąć ograniczenie w postaci prawa międzynarodowego. Jest jasne, że głosowanie będzie na ‚tak’, a Duma i Kreml szybko ruszą w kierunku reintegracji byłych terytoriów rosyjskich z Rosją. Jeśli Ukraina będzie kontynuować wojnę, będzie to oznaczało bezpośrednią ukraińską agresję na samą Rosję. To uwolni ręce Kremla, bo wojna stanie się odpowiedzią Rosji na ukraińską agresję.

W tym momencie dla wszystkich stron będzie jasne, że Kijów, rząd ukraiński oraz miasta i infrastruktura zachodniej Ukrainy nie będą korzystać już z immunitetu. Innymi słowy, będzie to prawdziwa wojna z niszczącymi konsekwencjami dla Ukrainy, a być może także dla wszystkich zachodnich dostawców broni i wywiadu. Amerykanie nie są na to przygotowani, bo wszystko co słyszeli o konflikcie to rusofobiczna propaganda i błędne przedstawianie rzeczywistości.

Larry Johnson, uczciwy i kompetentny komentator, powtarza tę narrację, dodając, że Zachód nie ma możliwości wyprodukowania broni i amunicji na skalę, która byłaby wymagana do wojny wszechogarniającej, a gospodarkom europejskim grozi zagłada w wyniku sankcji USA wobec Rosji. Przesłanie jest takie, że USA/NATO nie mają możliwości zapobieżenia szybkiemu podbojowi Ukrainy przez Rosję, chyba że ucieknie się do wojny nuklearnej, w której świat zachodni przestałby istnieć.

To, że możemy znaleźć się w tej niezwykle niebezpiecznej sytuacji wynika z tego, że na Zachodzie nie ma uczciwych i niezależnych mediów oraz uczciwych i kompetentnych ekspertów od Rosji. Zasadniczo na Zachodzie nie ma inteligencji wśród decydentów i nie docierają dokładne informacje do ludności.

Ja i niektórzy inni podjęliśmy wielkie wysiłki, ale nazywa się nas ‚teoretykami spiskowymi’, ‚rosyjskimi agentami/głupkami’ itp. i nadaje się nam inne etykiety, które dyskredytują tych, którzy rzeczywiście rozumieją rzeczywistość sytuacji. Coraz większe ograniczenia dotyczące tego, co można powiedzieć lub czego należy przestrzegać, doprowadziły do masowej ignorancji, gdy zbliżamy się do tego, co może być fatalnym momentem w historii.

Napisał: Paul Craig Roberts

Opracował: Zygmunt Białas

PS. Groźnie brzmi, co mówi sekretarz stanu USA Blinken: „USA nie mają nic przeciwko temu, by Kijów użył zachodniej broni przeciwko regionom, które po referendach mogłyby stać się częścią Federacji Rosyjskiej”.

Źródło: https://zygumntbialas.nowyekran24.com/post/169441,nadchodzi-fatalny-moment-w-historii-29-09-2022

W chwili gdy wyniki referendów zostaną zatwierdzone przez Rosję to tereny nimi objęte staną się formalnie częścią Rosji. Ostrzeliwanie ich przez Ukrainę będzie więc oznaczać atakowanie terytorium Rosji. W takiej sytuacji Rosja ma prawo międzynarodowe po swojej stronie i będzie mogła np. zbombardować linie kolejowe, mosty, linie energetyczne na zachodzie Ukrainy, aby dokonać jej paraliżu. Co będzie nie wiem. Pożyjemy, zobaczymy.

The American Conservative opublikował artykuł „Utrzymać pozycję, przegrać wojnę”o katastrofalnej sytuacji Ukrainy z powodu strategii Zelenskiego polegającej na utrzymaniu terytorium za wszelką cenę. Dziennikarze dokonali nawet porównania z działaniami sił niemieckich pod koniec 1942 roku, kiedy to Hitler zamienił strategię ataku na strategię ‚obrony pozycyjnej’.

Podobno Zelenski wybrał dokładnie taką samą strategię obrony pozycyjnej dla wschodniej Ukrainy. Zabroniono wycofywania się z miast, takich jak Mariupol, które mogły uratować najlepsze jednostki ukraińskie. W odpowiedzi wojska rosyjskie metodycznie izolowały i niszczyły siły ukraińskie.

Należy też zwrócić uwagę na to, co redakcja podaje o stratach strony ukraińskiej. Z powodu niedawnego załamania się kontrataku w obwodzie chersońskim, liczby są zatrważające, czego nie da się ukryć: do 20 000 zabitych i rannych w ciągu jednego miesiąca. Ostatni atak na Izjum wydawał się być prezentem dla Kijowa. Ale cena za kijowskie propagandowe zwycięstwo była bardzo wysoka: w zależności od źródła, straty wynosiły od 5 do 10 tysięcy ukraińskich wojskowych rannych lub zabitych, a pole bitwy stało się polem śmierci. W sumie okazało się, że Zelenski i Hitler mieli ze sobą wiele wspólnego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: