Słowianie znali pismo już co najmniej 1500 lat temu!

W 1925 roku w Jordanii na terenie dawnej antycznej Gerazy (obecnie Dżarasz) archeolodzy odkryli mozaiki starożytnego miasta. Były one wielkim zaskoczeniem. Jedna z mozajek, datowana na 553 rok, na podłodze świątyni przedstawiała wizerunek mężczyzny ubranego w słowiański strój. Do tego po bokach mężczyzny są napisy, które na pewno nie są ani po łacinie, ani po grecku. Znajduje się tam bowiem litera C oznaczająca S. Po lewej stronie ludzkiej postaci jest napis Christi. Łatwo go odczytać, bo składa on się ze znaków słowiańskich. Więcej w poniższym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=vTffxO4m7sI

Transkrypcja tekstu z filmu (gdyby cenzura usunęła niewygodny materiał): https://michalxl600.blogspot.com/2023/02/swiatowa-sensacja-ktora-ukrywaja.html

Nasz historyk z XIX wieku Tadeusz Wolański napisał książkę „Zabytki słowiańskiego pisma przed narodzeniem Chrystusa”. Przedstawił tam wiele artefaktów które jasno wskazują, że nasi przodkowie znali pismo już w starożytności. Niestety książka ta jest tylko w rosyjskiej wersji językowej. Polska wersja zapewne została zniszczona, aby nasz naród nie mógł łatwo poznać swojej prawdziwej historii i swojego wielkiego dziedzictwa. Mimo to prawda zawsze kiedyś wychodzi na jaw i ten czas właśnie nadchodzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: