Masz oszczędności? Lepiej je wypłać z banku!

W poniższym filmie Rafał Zaorski z Fundacji Trading Jam mówi o tym, że z informacji jaką fundacja posiada wynika, że rząd rozważa wprowadzenie podatku od lokat bankowych. Jest to tym łatwiejsze dla nich że są już do tego odpowiednie przepisy UE od 2015 r. Podatek ten będzie najprawdopodobniej wprowadzony nagle z dnia na dzień i może wynosić 10% wartości oszczędności.
W związku z tym lepiej iść do banku i zlikwidować lokatę a pieniądze trzymać w domu.

9 myśli na temat “Masz oszczędności? Lepiej je wypłać z banku!”

 1. Propozycja mówiąca o tym, że lepiej z deszczu pod rynnę. Czyli jak wybierzemy z banku wszystkie pieniądze i schowamy do skarpety, to zrobimy interes życia? Pewnie wielu juz zapomniało że istnieje coś takiego jak galopująca dewaluacja. Nie wspomnę o tym, że niebieskie ptaszki tylko czekają na przywiezienie z banku pieniążków pod strzechę.

  Polubienie

  1. Tyle, że bank (zwłaszcza mały spółdzielczy) może zbankrutować jak ludzie zaczną masowo pieniądze wypłacać (a w sytuacjach paniki tak zwykle jest) i wtedy będą problemy z odzyskaniem tych pieniędzy (trzeba czekać na wypłatę z BFG, a to trwa). Poza tym skarpeta lepsza bo masz pieniądze w domu i nie ma problemu, że się system zawiesi i nie zrobisz przelewu albo coś ( mi się zdarzyło już nieraz, że jest przerwa techniczna albo jakiś błąd i nie mogę przelewu przez internet zrobić). A jak ktoś nie chce stracić, a ma trochę więcej oszczędności których nie musi teraz wydać, to powinien wypłacić pieniądze z banku i kupić złoto. „Złoto to pieniądz. Wszystko inne to kredyt” – Morgan.

   Polubienie

   1. Zgoda, ale złoto można zawsze np. zakopać w ogrodzie i powiedzieć, że nie masz. Z pieniędzmi ciężko tak zrobić, bo to papier i się rozłoży. Zawsze coś się da wymyślić 🙂 A złoto jest drogie, a będzie według mnie jeszcze droższe.

    Polubienie

   2. Złoto jest teraz bardzo drogie więc nie ma co go polecać . Lepsze jest srebro, najtańsze od lat a w dodatku przyda się na wirusa 🙂

    Polubienie

 2. Ja myślę ze do wyborow nie zrobia nic z kasą z banków – przynajmniej JAWNIE. Ewentualnie naloza nowe podatki, podniosa sztucznie ceny, ale na pewno nie dojdzie do maja do sytuacji ze opodatkuja lokaty. Poza tym zostawiajac 13 i 14 emerytury i 500 plusy i zabierajac ludziom oszczednosci doszloby do wojny domowej… Jest jeszcze opcja C – inflacja tak skoczy ze niezaleznie od tego czy pieniadze beda w banku czy poza nim ich siła nabywcza spadnie np o 20% (ot takie ukryte zabieranie)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: